Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs 14.–15. maijā oficiālā vizītē apmeklēja Itālijas Republiku, kur apaļā galda diskusijā Romā tikās ar Itālijas uzņēmējiem un augstskolu pārstāvjiem.
Valsts prezidents E.Rinkēvičs, atklājot apaļā galda diskusiju, uzsvēra: “Latvijā ir daudz ko piedāvāt Itālijas uzņēmumiem. Mēs koncentrējamies uz inovatīviem un tehnoloģiski ietilpīgiem risinājumiem, lai veicinātu digitālo risinājumu attīstību un zaļās enerģijas projektus. Itālija jau šobrīd ir iesaistījusies “Rail Baltica” projekta attīstībā un potenciāli var kļūt par stratēģiski nozīmīgu investoru arī citās nozarēs, kā piemēram, bioekonomika, biomedicīna vai viedā enerģētika”.
Tāpat prezidents uzsvēra aizsardzības industrijas lomu. “Aizsardzības nozares attīstība un inovāciju paātrināšana ir viena no Latvijas galvenajām prioritātēm. Kā vēl vienu apņemšanos mūsu atbalstam Ukrainai Latvija ir nodibinājusi Dronu koalīciju, kurā esam gatavi sadarboties ar Itāliju”.
Itālijai ir trešā lielākā ekonomika ES kā arī tā ir valsts ar otru lielāko ražošanas kapacitāti Eiropā. “Mēs varam izmantot Itālijas plašo pieredzi ražošanas, dizaina un inovāciju jomā. Nozīmīgs solis ekonomiskās sadarbības jomā starp abām valstīm bija Eiropas vadošā metālapstrādes un tērauda ražošanas uzņēmuma “Mercegaglia” ienākšanai Latvijā pagājušajā gadā, bet redzam, ka sadarbību varam paplašināt arī citos sektoros, tostarp tehnoloģiju, transporta, finanšu pakalpojumu un citās jomās," pēc tikšanās ar Itālijas uzņēmējiem uzsvēra Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Investīciju projektu departamenta direktore Ivi Anna Buce.
Itāliju sarunās pārstāvēja tādi uzņēmumi un organizācijas kā “Mercegaglia”, dzelzceļa būvnieki “Rizzani de Eccher”, globāla mēroga aizsardzības industrijas uzņēmums “Leonardo” lielākā Itālijas banka “Intesa Sanpaolo”, “Vita Salute San Raffaele” universitāte, kura sadarbojas ar Rīgas Stradiņa universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti, Bergamo universitāte, Salento universitāte un citi. Savukārt Latvijas pusi bez Valsts prezidenta pārstāvēja LIAA, “Latvenergo”, Latvijas valsts radio un televīzijas centrs un Rīgas Tehniskā universitāte.
Oficiālās vizītes laikā E. Rinkēvičs tikās ar Itālijas Republikas prezidentu Serdžo Matarellu (Sergio Mattarella), Itālijas Republikas premjerministri Džordžu Meloni (Giorgia Meloni) un citām Itālijas Republikas augstākajām amatpersonām. Tāpat prezidents tikās ar Itālijā dzīvojošajiem tautiešiem un sniedza vairākas intervijas Itālijas lielākajiem medijiem.
2023. gadā Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Itāliju bija 1,35 miljardi EUR, kas ierindoja Itāliju 12. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā. Kopējais preču un pakalpojumu eksports uz Itāliju bija 387 milj. EUR, kas veido 1,5% no Latvijas kopējā eksporta, savukārt preču un pakalpojumu imports – 959,1 milj. EUR, kas veido 3,4% no Latvijas importa.
Svarīgākās Latvijas eksporta preces uz Itāliju ir koksnes izstrādājumi, mašīnbūves produkti un elektropreces, minerālie produkti. Visvairāk no Itālijas ieved pārtikas preces, mašīnbūves produktus un elektropreces un tekstilpreces, dizaina izstrādājumus.