Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada plānoto aktivitāšu projektu iesniegšanas termiņi ir noslēgušies!
Programmas mērķis ir veicināt augstas vērtības produktu radīšanu un ilgtspējīgu komersantu izaugsmi šādās jomās - "zaļās" inovācijas, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) un dzīves kvalitāti atbalstošas tehnoloģijas.
2021. gada 7. janvāra Ministru kabineta noteikumi Nr.4 “Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas "Uzņēmējdarbības attīstība, inovācijas un mazie un vidējie uzņēmumi" īstenošanas noteikumi” (turpmāk – MK noteikumi Nr.4).
Ja projekta iesniedzējam atbalstu sniedz saskaņā ar Komisijas regulu Nr. 651/2014 (nav De minimis atbalsts), tad papildus iepriekš noteiktajām prasībām uz līdzfinansējuma saņemšanu var pretendēt projekta iesniedzējs, kurš uz atbalsta piešķiršanas brīdi neatbilst grūtībās nonākuša komersanta statusam saskaņā ar Komisijas regulas Nr. 651/2014 2. panta 18. punkta definīciju.
Atklāta konkursa un neliela apjoma grantu shēmas ietvaros projektu var iesniegt sadarbībā ar projekta partneri, kas ir jebkura publiska vai privāta struktūra, komerciāla vai nekomerciāla un nevalstiska organizācija, kas reģistrēta kā juridiska persona Norvēģijas Karalistē vai Latvijas Republikā. Ja projekta iesniedzējs projekta īstenošanai ir piesaistījis donorvalsts (Norvēģijas) partneri, tad šis kritērijs dod papildus punktus.
Projekta ietvaros projekta partneris un projekta iesniedzējs darbosies kopīgi, kur partneris dalīsies pieredzē par labāko praksi konkrēta produkta un/vai tehnoloģijas izstrādē, kā arī dalīsies ar zināšanām produkta/tehnoloģijas izstrādē, veiks darbības produkta/tehnoloģijas attīstīšanā, piemēram, vides rādītāju samazinājuma jomā, dažādu iespējamo scenāriju izstrādē, kas saistīti ar jaunā produkta/tehnoloģijas attīstīšanu, lai sasniegtu projekta mērķus.
Kopējais pieejamais programmas līdzfinansējums ir 14 705 882 eiro, no kuriem Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums 15 % apmērā – 2 205 882 eiro un Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums 85 % apmērā – 12 500 000 eiro. Programma tiek īstenota līdz 2024. gada aprīlim.
Atbalsts vienam atklāta konkursa projektam ir no 200 000 līdz 600 000 eiro. Maksimāli pieļaujamā atbalsta intensitāte:
Projektu pieņemšanu plānots uzsākt 2021. gada 1. ceturksnī.
Līdzfinansējumu atklāta konkursa projektu ietvaros piešķir šādām atbalstāmajām darbībām:
Atbalsts vienam projektam ir no 10 000 līdz 130 000 eiro.
Projektu pieņemšanu plānots uzsākt 2021. gada 2. ceturksnī. Atbalsta intensitāti skatīt sadaļā "Neliela apjoma granta shēmas".
Atbalsts vienam projektam ir no 10 000 līdz 130 000 eiro.
Atbalstāmās darbības ir identiskas kā neliela apjoma grantu shēmā "Zaļo inovāciju un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktu izstrāde".
Projektu pieņemšanu plānots uzsākt 2021. gada 2. ceturksnī. Atbalsta intensitāti skatīt sadaļā "Neliela apjoma granta shēmas".
Šo projektu īstenos LIAA kopā ar sadarbības partneriem – Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti. Tehnoloģiju biznesa centrs uzņēmējiem sniegs padziļinātas zināšanas par inovatīvu biznesa ideju attīstīšanu, produktu prototipu veidošanu un virzīšanu tirgū. Klientiem tiks nodrošinātas augstvērtīgas apmācības, kā arī produktu un pakalpojumu prototipu izstrādes pakalpojumi ar nozares ekspertu konsultācijām.
Projektu plānots uzsākt 2021. gada 3. ceturksnī.
Divpusējās sadarbības fonda iniciatīvu mērķis ir pilnveidot Latvijas un Norvēģijas sadarbību un uzlabot savstarpējās zināšanas un izpratni “zaļo” inovāciju, dzīves kvalitāti atbalstošo tehnoloģiju, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstības jomā.
Komersantus dalībai divpusējās sadarbības fonda iniciatīvās LIAA atlasi veiks atklāta konkursa veidā.
Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda programmas "Uzņēmējdarbības attīstība, inovācijas un mazie un vidējie uzņēmumi" divpusējās sadarbības fonda iniciatīvu īstenošanas noteikumi pieejami šeit.