LIAA atklās piecus meistarklašu ciklus jaunuzņēmumiem

Lai veicinātu jaunuzņēmumu attīstību agrīnās uzsākšanas stadijā un palielinātu iespējas piekļūt investīciju atbalstam no eņģeļu investoriem un iespējkapitāla fondiem, tika rīkotas piecas finansējuma piesaistes apmācības un tās papildinošas investīciju sesijas. Ar mērķi sasniegt iespējami lielāku investoru auditoriju, biznesa ideju prezentācijās blakus vietējiem tika pieaicināti arī eņģeļinvestori un iespēju kapitāla investori no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Zviedrijas.

Modernas un inovatīvas valsts ekonomikas attīstībā jaunuzņēmumiem ir svarīga loma un, lai to nodrošinātu, jāapzinās, ka šādu uzņēmumu izaugsmes process ir gan riskants, gan izaicinājumu un komplicētu risinājumu pilns. Pieredze un zināšanas konkrētajā nozarē, ko var sniegt investors, būtiski atvieglo sarežģīto jaunuzņēmuma ceļu pretī panākumiem. Izšķiroša loma var būt arī investora daudzu gadu laikā uzkrātajai sadarbības partneru un dažādu biznesa kontaktu pieejamībai. Kā novērojām investīciju sesijās, padomus un ieteikumus no eņģeļinvestoriem un iespējkapitāla fondu pārstāvjiem jaunuzņēmēji uzklausa un novērtē dažkārt pat vairāk kā naudas ieguldījumu.

Investoru interese bija liela un biznesa ideju prezentācijās katrā sesijā piedalījās vidēji 20 investori. Esam gandarīti, ka bija izdevies piesaistīt arī reģionā atzītu iespējkapitāla fondu ievērību un iegūt vērtīgo atgriezenisko saiti no agrīnās stadijas ieguldījumu fonda Tidal Wave VC, Butterfly VC, kas ir Ziemeļvalstīs vadošais sēklas stadijas ieguldījumu fonds, tāpat Trind Ventures, un  Baltijas tehnoloģiju uzņēmumos investējošā pirmssēklas stadijas ieguldījumu fonda Firstpick.

Mērogojamiem jaunuzņēmumiem straujai izaugsmei un stratēģisko mērķu realizēšanai ir nepieciešams iespējkapitāls, līdz ar to vienlīdz svarīgi ir gan vairot zināšanas un izpratni par tā noderīgumu tautsaimniecības attīstībai, ko realizējām meistarklasēs, gan biznesa ideju prezentācijas un tīklošanās pasākumi, kuri saveda kopā 36 perspektīvu jaunuzņēmumu radītājus un pieredzējušos investorus ar iespējām ieguldīt to ātrā attīstībā.

Rūpīgi izvērtējot katra programmā pieteiktā jaunuzņēmuma potenciālu, dalībai tika izvēlēti šādi perspektīvākie jaunuzņēmumi: Mylome, White Digital, Sepsiscan, Veyond, Bonex, Cafolt.com, Viangoo, Reffy.io, 1Pet, Tutumapp, Metalang, Distantrace, Enzymity, Bonbaloo, Sapropel Organics,Squad Robotics, AIMY, Mechcore Arena, Space4Parking, ITSM Delivery, Vitakon, My3D.Cloud, Wendo App, Collaticol,Videxplor, Pixout, Xobbit,  Chat&Charge, Abillio, CopyMonkey, Cellbox Labs, Twistoo, Overly,Exponential Technologies, CleverPoint, Refundor. Šie ambiciozie uzņēmumi rada inovatīvus pakalpojumus un produktus ar augstu pievienoto vērtību un pārstāv inženierzinātnes, mākslīgo intelektu un mašīnmācīšanos, pētniecību un attīstību, biotehnoloģijas,finanšu tehnologījas, personāla atlasi un citas jomas.

Šī projekta ietvaros investīciju sesiju norises gaita un meistarklašu apmācību programmu saturs, kā arī vietējo un ārvalstu investoru piesaiste notika sadarbībā ar “Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls” - LatBAN.

Projektu finansē no ERAF (Eiropas Reģionālās attīstības fonds) atbalsta un LIAA darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa „Palielināt privātā sektora investīcijas P&A” 1.2.1.2. pasākuma „Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai” projekta „Tehnoloģiju pārneses programma” (projekta identifikācijas nr. 1.2.1.2/16/I/001) ietvaros.

LIAA atklās piecus meistarklašu ciklus jaunuzņēmumiem
LIAA atklās piecus meistarklašu ciklus jaunuzņēmumiem