Jau 20. aprīlī tiks atklāta konference “Deep Tech Atelier”, kura divu dienu garumā Rīgā pulcēs zinātniekus, uzņēmējus, biznesa ideju autorus, studentus un citus interesentus, kuri ikdienā strādā vai nākotnē vēlas strādāt ar zinātņietilpīgām tehnoloģijām. Divu dienu garumā konference uz piecām skatuvēm pulcēs 150 lektorus un vairāk nekā 1000 dalībniekus no 40 valstīm.
“Konference “Deep Tech Atelier” ir unikāls notikums, kurā šoreiz uzsvaru esam likuši uz kosmosa un fotonikas nozaru tehnoloģijām. Tās ir nozares, kuras strauji attīstās, piedāvājot jaunus produktus un risinājumus. Pavisam drīz sadarbībā ar Eiropas kosmosa aģentūru esam iecerējuši izveidot īpašu inkubatoru kosmosa nozares uzņēmumiem. Tā būs iespēja piesaistīt resursus jaunu biznesa ideju īstenošanai un apliecināt, ka arī Latvijā varam radīt nākotnes tehnoloģijas,” uzsver Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.
Šogad konferencē "Deep Tech Atelier" starptautiski atzīti lektori dalīsies ar savām atziņām par jaunākajām tendencēm, zinātniskajiem atklājumiem un iespējām piesaistīt finansējumu savu biznesa ieceru attīstībai. Konferenci atklās Ekonomikas ministre Ilze Indriksone.
Konferences ievaddaļā uzstāsies Fabriss Testa (Fabrice Testa) no Luksemburgas, kurš pats attīstījis biznesa projektus kosmosa nozarē, bet pēdējos gados vairāk darbojies kā investors, pieprasīts tehnoloģiju jomas lektors un grāmatu autors. Fabriss Testa sniegs ieskatu kā šobrīd attīstās industrija un kam jāpievērš uzmanība uzņēmumiem, lai veiksmīgi piesaistītu investīcijas savu projektu īstenošanai.
Latvijas Kosmosa Industrijas asociācijas prezidents Pauls Irbins: “Kosmosa tehnoloģijas savā ziņā ir soli priekšā laikam, jo liela daļa atklājumu, kurus šobrīd pazīst ikviens, kā, piemēram, saules baterijas bezvadu austiņas vai portatīvie datori, sākotnēji ir tapuši tieši kosmosa industrijas vajadzībām. Šī nozare aptver samērā plašu nozaru loku, sākot no pārtikas, veselības un apģērbu ražošanas un noslēdzot ar ļoti sarežģītām tehnoloģijām. Šobrīd nozare Latvijā apvieno vairāk nekā 20 uzņēmumus un pētniecības institūciju”. Uz kosmosa izpētei veltītās skatuves tiks runāts arī par karjeras iespējām, ko piedāvā dažādas starptautiskas programmas un izglītības nozīmi. Tiks apskatītas tādas tēmas kā kosmosa tiesiskie aspekti un astrofotografēšana.
Konference “Deep Tech Attelier” ir vieta, kur satiekas uzņēmēji, zinātnieki, investori, starptautiskie un vietējie nozaru eksperti, tehnoloģiju attīstītāji, valsts pārvalde un tehnoloģiju entuziasti.
Konferences laikā tiks runāts par investīciju piesaisti, zinātnes komercializāciju, uzņēmumu pieredzi, jaunām sadarbības platformām un citām tēmām, kuras var kalpot kā iedvesmas avots ikvienam, kurš meklē jaunus attīstības virzienus un redz attīstības iespējas jomās, kuras saistītas ar zināšanās balstītu uzņēmējdarbību.
Līdztekus aizraujošām starptautiski atzītu lektoru prezentācijām konferencē būs arī plaša EXPO zona, kurā dažādi uzņēmēji un atbalsta organizācijas sniegs informāciju un prezentēs savus produktus.
Konferencē paredzēta arī īpaša jaunuzņēmumu prezentāciju sesija investoriem, kā arī iespēja noorganizēt divpusējās biznesa tikšanās ar konferences dalībniekiem.
“Deep Tech Atelier” laikā jau otro gadu norisināsies arī Eiropas kosmosa aģentūras dienas Latvijā, pulcējot šīs nozares pārstāvjus no daudzām pasaules valstīm.
Kā papildus pievienotā vērtība konferencei šogad būs arī īpašs pasākums sadarbībā ar Zviedrijas un Somijas fotonikas un optikas nozaru asociācijām, lai veicinātu sadarbību ar šo valstu uzņēmumiem un pētniecības institūcijām.
Konferences laikā notiks arī Norvēģijas grantu programmas “Bizness un Inovācijas” vidusposma pasākums, kurā tiks atzīmēti projektu veiksmes stāsti, organizēta praktiskā darbnīca par rūpniecisko dizainu, kā arī notiks diskusija par inovāciju ietekmi klimata mērķu sasniegšanā.
“Deep Tech Atelier” ir konference, praktisku semināru kopums un nozares kontaktbirža, kas Rīgā norisinās jau piekto reizi, ik gadu pulcējot plašu dalībnieku skaitu no daudzām pasaules valstīm. “Deep Tech Atelier” ir vērienīgākais notikums Baltijā, kas ir veltīts tieši zinātņietilpīgās ekosistēmas un nozares attīstībai. Katru gadu pēc “Deep Tech Atelier” konferences sadarbībā ar zinātnes komercializācijas platformu “Commercialization Reactor” un investoriem dzimst ap desmit zinātnieku un uzņēmēju veidotas komandas, kuras pārtop par veiksmīgiem jaunuzņēmumiem. Akselerators “Commercialization Reactor” jau vairāku gadu garumā ir viens no konferences organizatoru uzticamākajiem sadarbības partneriem, veidojot jaunas komandas zinātņietilpīgu biznesa ideju virzīšanai tirgū.
Konference organizē LIAA un tā notiks viesnīcā Radisson Blu Latvija Elizabetes ielā 55. Darba valoda - angļu un dalība tajā būs bez maksas.
“Deep Tech Atelier” pasākumi tiek īstenoti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektos “Inovāciju motivācijas programma” un “Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai”.
Tuvāk iepazīties ar konferences programmu un reģistrēties dalībai var šeit: www.deeptechatelier.com
Konferences norisei tiešsaistē varēs sekot līdz arī LIAA Facebook kanālā.