Pasākumi

2024. gada 1. martā Rīgas Motormuzejā notika Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tehnoloģiju biznesa centra (TBC) noslēguma forums “Aiz inovāciju robežām”. Tur satikās inovāciju entuziasti, uzņēmēji, augstskolu pārstāvji, kā arī tehnoloģiju nozares profesionāļi.

Ievadrunā LIAA Inovāciju un tehnoloģiju departamenta direktora vietniece Natālija Siliņa uzsvēra to, ka inovāciju pasaulē ir nozīmīga neatlaidība un kritiskā domāšana un to cik lielu ieguldījumu Tehnoloģiju biznesa centrs sniedzis Latvijas inovāciju kopienā. TBC vadītājs Andrejs Berdņikovs stāstīja par komandas spēku, kā arī par jaunuzņēmumu kopienu, ko izveidojis TBC, īstenojot apmācību programmu “Inovāciju Akadēmija” un prototipēšanas programmu “PROTOTECH”.

Foruma pirmajā daļā klausītājiem bija iespēja iepazīties ar programmu pieredzes stāstiem. “Inovāciju Akadēmijas” apmācību programmas vadītājs Jānis Altgauzens stāstīja, ka programmas dalībnieki visu trīs ciklu laikā radījuši risinājumus 23 industrijās, no kurām populārākās bija medicīnas tehnoloģijas, izglītības tehnoloģijas, kā arī biotehnoloģijas. Programmas vadītājs lepojās, ka vairāk kā 30 absolventu komandas aizvien turpina attīstīt savus risinājumus un ir piesaistījušas vairāk kā 1 miljonu eiro lielas investīcijas. Programmas absolventi Raimonds Jurgelis (Bruntor), Dace Minikoviča (Mylome) un Mārtiņš Miķelšteins (PeakSave) dalījās ar savām pieredzēm un uzsvēra inovāciju nozīmi un potenciālu, lai risinātu gan esošos, gan nākotnes izaicinājumus.

TBC sadarbības partneri Rīgas Tehniskā Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Universitāte piedalījās kopīgā diskusijā un uzsvēra universitāšu lomu kā zināšanu avotu un inovāciju dzinējus, kas spēj sniegt būtisku ieguldījumu Latvijas nākotnes attīstībā. Universitāšu pārstāvji stāstīja par potenciālajām iespējām sekmēt pētniecības projektus, attīstot to tehnoloģiju gatavības līmeni. Ģirts Ozoliņš (Grindclaw), Ņikita Gorbatko (Adventum Tech), Olga Bogdanova un Ainārs Knoks (risinājums HABpack) un Matīss Reinšmits (Asya) prezentēja savus risinājumus, stāstot kā PROTOTECH atbalsts ir sekmējis prototipu izstrādi un kā sadarbojās ar universitātēm.

Foruma laikā diskusijā “Uzņēmējdarbības attīstība - kas sekos tālāk?”, dalībnieki iepazina tehnoloģiju tendences un kādas būs nākotnes pieprasītājās uzņēmējdarbības nozares, sākot no biotehnoloģijām līdz kiberdrošībai un videi draudzīgām tehnoloģijām.

Pasākuma noslēgumā tika apbalvoti 17 ideju autori un inovāciju pionieri par saviem sasniegumiem un ieguldījumu dažādās nozarēs.

Tehnoloģiju biznesa centra projekts noslēgsies šī gada 30. aprīlī. Nākotnē tas transformēsies par LIAA Tehnoloģiju pārstāvniecību un turpinās darbu pie inovācijām un uzņēmējdarbības attīstības, lai radītu labvēlīgu vidi jaunu ideju izaugsmes un realizācijai.