Datums 1.–4. oktobris, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Itālija, Trieste

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

Pasākuma vizuālais materiāls

Tirdzniecības misija uzņēmējiem, kuri vēlas piedalīties izstādē "Big Science Business Forum 2024" un iepazīties ar iespējam, ko piedāvā sadarbība ar Eiropas zinātņu infrastruktūras centriem.

Aicinām Latvijas uzņēmējus pieteikties dalībai tirdzniecības misijā Triestē, Itālijā, kas norisināsies starptautiskās izstādes "Big Science Business Forum" laikā 2024. gada 1.4. oktobrī.

Plašāka informācija par izstādi: https://www.bsbf2024.org/

Tirdzniecības misija

Tirdzniecības misijas mērķis ir apmeklēt izstādi "Big Science Business Forum 2024", kas reizi divos gados ir galvenā tikšanās vieta starp Eiropas valstu uzņēmējiem un lielajām zinātnes infrastruktūras organizācijām. Izstādes laikā uzņēmumi var uzzināt par lielākajiem iepirkumiem un R&D projektiem, kurus zinātņu organizācijas plāno īstenot tuvākajā laikā, kā arī nodibināt kontaktus ar šo organizāciju tehniskajiem un iepirkumu pārstāvjiem, un citu valstu uzņēmumiem, kuri jau aktīvi strādā ar Eiropas zinātnes infrastruktūru.

Dalībniekiem izstādē būs pieejams Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) stends, kā arī būs iespēja organizēt B2B tikšanās un piedalīties tīklošanās pasākumā ar Skandināvijas un Igaunijas uzņēmumiem. 

Izstādes programma

Izstāde ir mērķēta zinātņietilpīgiem uzņēmumiem, kuri fokusējas uz inovācijām un zinātniski ietilpīgām tehnoloģijām. Nozares, kuru uzņēmumiem mērķēta izstādi:

  • Elektronika
  • IKT
  • Optika / sensori
  • Mašīnbūve / robotika
  • Materiālzinātnes / viedie pārklājumi
  • Vadības sistēmas / instrumenti
  • Vakuuma tehnoloģijas / kriogēnika

Izstādes programma: https://www.bsbf2024.org/programme/

Tirdzniecības misijas programma

  • B2B tikšanās ar Eiropas zinātņu organizāciju tehniskajiem un iepirkuma pārstāvjiem un uzņēmumiem;
  • Paralēlo sesiju apmeklējums pēc atbilstības uzņēmuma profilam. Sesijās tiks prezentēti zinātņu organizāciju tuvākie projekti un iepirkumi. Visas paralēlās sesijas: https://www.bsbf2024.org/parallel-sessions/;
  • Tīklošanās vakars ar skandināvu un igauņu uzņēmējiem, kas jau strādā ar zinātņu centriem, zinātņu centru pārstāvjiem;
  • Iespēja piedalīties izstādes organizētās gala vakariņas: https://www.bsbf2024.org/dinner/
  • Ja uzņēmumam ir interese par Itālijas tirgu, tad papildus programmā ir iespēja iekļaut individuālās tikšanās ar itāļu potenciālajiem partnerim, sadarbojoties ar LIAA pārstāvi Itālijā Gunti Rubīnu;

Pēc pieteikšanās tirdzniecības misijai LIAA pārstāvniecības vadītājs sazināsies ar pasākuma dalībniekiem, lai pārrunātu tirdzniecības misijas programmu un sasniedzamos mērķus.

Informācija dalībniekiem

Dalībniekiem jārēķinās ar šādiem izdevumiem:

  • dalības maksu 20 cilvēkstundu apmērā par B2B tikšanos organizēšanu:
  • ja uzņēmums atbilst de minimis atbalsta saņemšanas kritērijiem, tad dalības maksa tiek segta de minimis atbalsta ietvaros;
  • ja uzņēmums neatbilst de minimis atbalsta saņemšanas kritērijiem, LIAA uzņēmumam izraksta rēķinu. Vienas cilvēkstundas cena ir 29,88 eiro + PVN;
  • individuālā transporta izdevumi;
  • uzturēšanās izmaksas (viesnīcas izdevumi).

Tirdzniecības misiju organizē LIAA, uzņēmums tajā var piedalīties gan par maksu, gan saņemot atbalstu. Lai saņemtu atbalstu, uzņēmumam ir jākvalificējas atbalsta kritērijiem. Pārbaudīt, vai uzņēmums kvalificējas atbalstam, iespējams Pašpārbaudes kalkulatorā. Saņemot atbalstu, tiek sniegta iespēja atgūt 60% no uzņēmuma pārstāvju transporta izmaksām un 100% no pasākuma dalības maksas.

Pēc pasākuma uzņēmēji, kuri kvalificējas atbalsta saņemšanai pēc kvalitātes kritērijiem, varēs iesniegt Maksājuma pieprasījumu, izmantojot Business.gov.lv e-pakalpojuma iespēju.

Vairāk informācijas par atbalsta programmu dalībai tirdzniecības misijās ārvalstīs.

Tirdzniecības misijas LIAA rīko Eiropas Reģionālā attīstības fonda un Latvijas valsts budžeta līdzfinansētās Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) inovatīvās uzņēmējdarbības attīstības programmas ietvaros.

Lielās zinātnes organizācijas balstās uz starptautisku sadarbību starp Eiropas valstīm un daudznozaru industriju piegādātājiem, kuri palīdz būvēt un uzturētu  zinātnes infrastruktūras objektus un iekārtas visā Eiropā. Jau daudz gadu desmitus šī ciešā sadarbība starp zinātni un uzņēmējiem ir bijusi abpusēji izdevīga, jo ļauj celt uzņēmumu inovāciju kapacitāti, strādājot pie šiem zinātniski sarežģītajiem un tehnoloģiski izaicinošajiem projektiem. Visu lielās zinātnes organizāciju ikgadējā projektu (iepirkumu) vērtība ir aptuveni 10 miljardi eiro gadā.

  • ESA – Eiropas Kosmosa aģentūra (European Space Agency) (Parīze, Francija) ir Eiropas vārti uz kosmosu un tās misija ir nodrošināt Eiropas ieguldījumus un celt kapacitāti kosmosa tehnoloģiju attīstīšanā, kas sniegtu labumu Eiropas un pasaules pilsoņiem.
  • CERN – Eiropas Kodolpētījumu centrs (European Organisation for Nuclear Research) (Ženēva, Šveice) ir starptautiska organizācija, kas nodarbojas ar daļiņu fizikas pētījumiem un savu eksperimentu vajadzībām ir uzcēlusi lielāko daļiņu paātrinātāju pasaulē – Lielo Hadrona paātrinātāju (LHC), kas ir 24km diametrā zem Francijas un Šveices robežas.
  • ESO – Eiropas Dienvidu Observatorija (European Southern Observatory) (Minhene, Vācija) ir starpvalstu organizācijas ar 16 dalībvalstīm, kas veic zemes bāzes novērošanas iekārtu projektēšanu, būvniecību un ekspluatāciju, lai veicinātu zinātniskus atklājumus astronomijā. ESO ir uzbūvējusi dažus no lielākajiem un tehnoloģiski visattīstītākajiem teleskopiem, tās lielākā novērošanas stacija atrodas Čīlē.
  • ITER – Starptautiskais Kodolsintēzes pētniecības un inženierijas projekts (Kadaraše, Francija), būvē pasaulē lielāko eksperimentālo tokamaka kodolsintēzes reaktoru. Tā mērķis ir radīt enerģijas iegūšanu, izmantojot kodolsintēzes procesu, kas līdzīgs Saules procesam un laika gaitā iegūt bezoglekļa energoapgādi visai pasaulei.
  • F4E – Fusion for Energy (F4E) ir Eiropas Savienības organizācija, kas pārvalda Eiropas ieguldījumu ITER, lielākajā zinātniskajā kodoltermiskās sintēzes enerģijas eksperimentā.
  • ESS – Eiropas Spalācijas Avots (European Spallation Source) (Lunda, Zviedrija), ir 13 Eiropas valstu pētniecības infrastruktūras konsorcijs, kura mērķis ir uzbūvēt multidisciplināru pētniecības iekārtu, kas balstīta uz pasaules jaudīgāko neitronu avotu un ļaus zinātniekiem saprast pamatstruktūras un spēkus atomu līmenī.
  • ILL – Institūts Laue-Langevin (Neutrons for Society) (Grenoble, Francija) ir pasaulslavens pētniecības centrs nano-mēroga zinātnei un vadošais neitronu zinātnes centrs. Centra iekārtas ļauj analizēt vadošo un magnētisko materiālu struktūru nākotnes elektroniskajām ierīcēm, kā arī mērīt spriegumus mehāniskajos materiālos.
  • European XFEL (Šēnfelde, Vācija) ir rentgenstaru pētījumu lāzeriekārta, kas plešas 3,4 km garumā zem zemes un ģenerē ārkārtīgi intensīvus rentgenstaru impulsus, ļaujot kartēt vīrusu atomu detaļas, filmēt ķīmiskās reakcijas un pētīt procesus planētu iekšienē.
  • SKAO – Kvadrātkilometra masīva observatorija (Square Kilometer Array) (Češīra, Lielbritānija) ir starpvaldību radioteleskopa projekts, kas tiek pašlaik būvēts Austrālijā un Dienvidāfrikas republikā un būs modernākā radioteleskopijas iekārtas, kas novēros Piena ceļa galaktiku.
  • FAIR – Antiprotonu un jonu pētījumu iekārta Eiropā (The Facility for Antiproton and Ion Research) (Darmštadte, Vācija) tiek būvēta daļinu paātrinātāja iekārtas, kuras pēc pabeigšanas radīs materiālus, kas var pastāvēt tikai visuma dziļumos un palīdzēs veikt pētījumus daudzās fizikas nozarēs, arī bioloģijā un biomedicīnā.
Gunta Rubīna foto

Guntis Rubīns

Deleģēšanas līguma pilnvarnieks - Latvijas ārējā ekonomiskā pārstāvniecība Itālijā
guntis.rubins [at] liaa.gov.lv
Alises Pīkas-Ozolas foto

Alise Pīka-Ozola

Latvijas inovāciju un tehnoloģiju pārstāvniecības Ženēvā vadītāja - Latvijas uzņēmējdarbības koordinatore CERN
alise.pika-ozola [at] liaa.gov.lv