Atjaunināts: 25.04.2024.
2024. gada 25. aprīlis
Lai informētu par IPCEI projektu finansēšanas kārtību Latvijā, Atveseļošanas fonda (AF) programmas īstenošanas nosacījumiem un projektu iesniegumu sagatavošanu, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju 2024. gada 25. aprīlī pulksten 10.00-11.00 tiešsaitē rīko vebināru par AF projektu atlasi "Atbalsta instruments pētniecībai un internacionalizācijai". Tiešsaistes semināru atklās Ilze Kvartenoka, CFLA Uzņēmējdarbības un inovāciju projektu atlases nodaļas vadītāja. Tajā piedalīsies Lauma Laurinoviča, Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības atbalsta departamenta vecākā eksperte, kura informēs par Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 5.1.1.2.i 4.kārtas investīciju mērķi, sasniedzamajiem rādītājiem, atbalstāmām darbībām, attiecināmām izmaksām, īstenošanas nosacījumiem, un Mārcis Gāga, CFLA Uzņēmējdarbības un inovāciju projektu atlases nodaļas vecākais eksperts, kurš sniegs ieskatu kā sagatavot projekta iesniegumu un kā noritēs vērtēšanas process.
Plašāka informācija pieejama CFLA tīmekļvietnē.
2024. gada 3. aprīlis
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) tīmekļvietnes sadaļā "Jaunumi" publicē informāciju "Pieejams AF finansējums investīcijām pētniecībā un internacionalizācijā", kas paredzēts lai Latvijas partneri iesaistītos Eiropai svarīgo kopīgo interešu projektos, ar mērķi palielināt privātos pētniecības un attīstības izdevumus inovatīvu produktu un tehnoloģiju attīstībai, izmantojot mērķtiecīgus valsts ieguldījumus. Atbalsts paredzēts Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna ietvaros: 5.1.1.2.i. investīcijas "Atbalsta instruments pētniecībai un internacionalizācijai" ceturtajā kārtā.
CFLA projektu iesniegumus pieņems līdz 2025. gada 30. aprīlim.
Plašāka informācija un projektu atlases dokumentācija pieejama CFLA tīmekļvietnē.
2023. gada 20. decembris
2023. gada nogalē vairāki Latvijas uzņēmumi kļuvuši par valsts atbalsta programmas jeb stratēģiskā instrumenta "Svarīgi projekti visas Eiropas interesēs" (Important Projects of Common European Interest, turpmāk – IPCEI) divu projektu asociētajiem partneriem. Otrajā IPCEI par mikroelektroniku – Mikroelektronika un komunikāciju tehnoloģijas (the Second IPCEI on Microelectronics – Microelectronics and Communication Technologies jeb IPCEI ME/CT) projekta asociētais partneris ir SIA Latvijas Mobilais Telefons, kurš darbosies projekta ekosistēmā, iesaistot 56 tiešos un 30 asociētos partnerus. Savukārt pirmajā IPCEI Nākamās paaudzes mākoņdatošanas infrastruktūra un pakalpojumi (the IPCEI Next Generation Cloud Infrastructure and Services jeb IPCEI CIS) projekta asociētie partneri ir SIA Aspired, SIA DATI Group, SIA Tilde, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts (LU MII) un Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, kuri darbosies projekta ekosistēmā, iesaistot 19 tiešos un 88 asociētos partnerus.
2023. gada 15. septembris
Līdz 2024. gada 10. janvārim atvērts uzsaukums atbalsta vēstuļu saņemšanai IPCEI Health 2.vilnī Tech4Cure. Tech4Cure galvenā uzmanība tiks pievērsta 3P medicīnas modelim (Predictive, preventive and personalized medicine, PPPM/3PM), attīstot produktus vai tehnoloģijas sekojošos trīs tirgus segmentos, kas vērsti uz digitālās un zaļās pāreju veicināšanu:
- Aktīvo implantējamo medicīnas ierīču kalpošanas laika paildzināšana;
- Savienota, pārnēsājama un kompakta medicīniskā attēlveidošana;
- Ilgtspējīga medicīnas ierīču projektēšana un ražošana.
2022. gada 30. maijs
Līdz 2022. gada 17. jūnijam atvērts uzsaukums atbalsta vēstuļu saņemšanai veselības IPCEI. Veselības IPCEI galvenā uzmanība tiks pievērsta četrām galvenajām jomām:
- Ražošanas procesu modernizācija;
- Inovatīvi produkti jaunās terapeitiskās jomās;
- Personalizētā medicīna un MedTech;
- Gatavība veselības krīzei.
2021. gada 28. septembris
Līdz 2021. gada 4. oktobrim atvērts uzsaukums atbalsta vēstuļu saņemšanai iespējamai dalībai IPCEI-CIS Eiropai svarīgo kopīgo interešu projekta "Nākamās paaudzes mākoņdatošanas izveide uzņēmējdarbībai un publiskajam sektoram ES" (Building the next generation cloud for businesses and the public sector in the EU).
Dalībvalstis, nozares un attiecīgie eksperti sadarbojas Eiropas Rūpniecības datošanas, perifērdatošanas un mākoņdatošanas alianses ietvaros, kura veicina papildu ieguldījumu nodrošināšanu, lai uzlabotu sinerģiju starp valstu iniciatīvām un saskaņotu stratēģiju mākoņdatošanas ieviešanai privātajā un publiskajā sektorā visā Eiropā.
IPCEI projektu mērķis ir attīstīt pavisam jaunas tehnoloģijas un risinājumus, kas vēl nav pieejami tirgū un lietošanā, bet atrodas izstrādes vai pētniecības stadijā, kurus kopīgu projektu ietvarā plānots izvērst ražošanā. IPCEI-CIS ir vērsts uz jaunas paaudzes konkurētspējīgus mākoņdatošanas infrastruktūras pakalpojumu izveidošanu uzņēmumiem un sabiedriskās nozīmes nozarēm, sadarbojoties starpvalstu Eiropas mēroga iniciatīvā.